Kuldīgā uzsākta ielu slaucīšana

13/02/2017

Šodien, 13. februārī, Kuldīgā uzsākta ielu slaucīšana, savācot ziemas sezonā ielu pretslīdes apstrādei izmantotās smiltis, informē SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi” Tehniskās bāzes un atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītājs Kaspars Poriķis.  

Ziemas sezonā, atkarībā no gaisa temperatūras, ielas Kuldīgā tiek apstrādātas ar smilts, smilts un tehniskās sāls vai tehniskās sāls pretslīdes maisījumu. Līdz ar sniega segas nokušanu, ielu apstrādē izmantotās smiltis tiek savāktas un nogādātas SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi” materiālu atbērtnē.

Aicinām kuldīdzniekus būt saprotošiem, jo ielu slaucīšanas laikā tās put. Turklāt šajā laikā, kad vēl aizvien piesalst un ir mīnuss grādi, ielu slaukāmo mašīnu nedrīkst uzpildīt ar ūdeni, kas mazinātu putekļainību. Uzpildot mašīnu ar ūdeni, pastāv risks, ka tā var aizsalt, līdz ar to sabojājot vērtīgo tehniku.

Lai putekļi pēc iespējas mazāk traucētu iedzīvotājiem, ielas un laukumi tiks slaucīti arī naktīs.

Plānots, ka visas pilsētas ielas izdosies noslaucīt šīs un nākamās nedēļas laikā. Tuvākajā laikā tiks uzsākta arī trotuāru attīrīšana no ziemā sabērtās smilts, kas kalpoja kā pretslīdes materiāls.

Savukārt iestājoties siltākam laikam, ielu slaucīšanas procesā tiks izmantots arī ūdens, tādējādi samazinot radīto putekļu daudzumu.

ANITAS ZVINGULES teksts
KASPARA PORIĶA foto