Kas vienam lieks, tas otram prieks

23/07/2020

Vienā no augusta piektdienu pēcpusdienām Kuldīgas tirgus teritorijā, Aizputes ielā 2A, ir iecere sarīkot andelēšanos ar savu laiku nokalpojušām lietām. Nepiespiestā un romantiskā gaisotnē dāmas, iespējams, arī kāds kungs andelēsies ar savām drēbēm, apaviem un citām mantām, kuras pašiem kļuvušas liekas, bet otram var sagādāt prieku!

Visticamāk, lielākā daļa no mums ikdienā neiedomājas, ka vidi ietekmē ne tikai tas, ar kādiem transporta līdzekļiem mēs pārvietojamies, kādus līdzekļus izmantojam māju uzkopšanai vai kādi produkti ir mūsu diētās, bet arī tas, kādus apģērbus mēs izvēlamies.

Modes industrija ir otra lielākā piesārņotāja pēc naftas industrijas, ja ņem vērā radītās siltumefektu izraisošās gāzes emisijas visā apģērbu ražošanas procesā – sākot no izejvielu saražošanas un pārstrādes no šķiedrām par audumiem, līdz apģērbu šūšanai un transportēšanai līdz patērētājiem, kā arī pēc apģērbu lietošanas to nogādei līdz atkritumu izgāztuvēm.

Viens no veidiem, kas var būtiski mazināt modes industrijas radītās negatīvās sekas videi, ir patērētāju uzvedības izmaiņas – ilgāka apģērbu izmantošana un lietotu apģērbu lietošana.

Pirms šo pasākumu rīkojam, mums ir svarīgs Jūsu viedoklis! Tas aizņems minūti Jūsu laika! Lūdzu aizpildiet anketu šeit:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdE_K73saBWYygB2UKvjTNSqJ1Uvev7bGrKcq-oVF8XlFUHMg/viewform?vc=0&c=0&w=1